Tom Kirdahy Height, Weight, Net Worth, Age, Birthday, Wikipedia, Who, Nationality, Biography

Terrence Mcnally ve Tom Kirdahy, Amerika Birleşik Devletleri’nde eşcinsel evlilik yasallaşmadan önce evlenen eşcinsel çiftlerdir. Her ikisi de Tiyatro gösterilerine katkılarıyla ünlüdür.

Efsanevi oyun yazarı Terrence, ‘Amerikan Tiyatrosu’nun ozanı’ olarak biliniyordu. 2011 yılında Dramatists Guild Yaşam Boyu Başarı Ödülü ve Lucille Lortel Yaşam Boyu Başarı Ödülü ile dekore edilmiştir.

Eşcinsel çift birlikte güzel bir aşk hikayesini paylaşıyor. Evli çift, aileleri ve Tom Kirdahy’nin yaşı hakkında daha fazla bilgi edinin ve onu Wikipedia’da bulun.

Terrence Mcnally, Kocası Tom Kirdahy ile mutlu bir evliliğe sahiptir.

Born June 18, 1963 (age 58)

Hauppauge, New York
Alma mater New York University, New York University School of Law
Occupation Theatre producer, lawyer
Organization Tom Kirdahy Productions
Spouse(s)
Terrence McNally

(m. 2003; died 2020)

Ünlü oyun yazarı Terrence Mcnally, ortağı Tom Kirdahy ile evlendi. Kind olarak Aralık 2003’te Vermont’ta evlendiler ve daha sonra, yüksek mahkemenin Amerika Birleşik Devletleri’nin 50 eyaletinin tümünde eşcinsel evliliği yasallaştırmasıyla 6 Nisan 2010’da yeniden evlendiler.

Terrence ve kocası Tom çok uzun zamandır birlikteydiler. Ne yazık ki, efsanevi oyun yazarı geçen yıl COVID komplikasyonları nedeniyle öldü ve aynı zamanda Akciğer rahatsızlığı geçiriyordu.

Ikisinin de tiyatro tutkusu vardı. Kocası, kendi prodüksiyonu Tom Kirdahy Productions’ı yöneten bir tiyatro yapımcısı ve ikisi de 2014’te Eşcinsel evliliği ile ilgili Anneler ve Oğullar adlı ünlü bir tiyatro oyunu üretti.

Çift, geçmişte evlenmelerini engelleyen yasal sorunlarla mücadele etmişti. Ancak aşkları için savaşmaya devam ettiler ve sonunda kazandılar ve geçen yıl Terrence vefat edene kadar hayatlarını birlikte geçirdiler.

Tom Kirdahy’nin ebeveynleri Paul E. Kirdahy ve Joan Kirdahy’dir. O ve eşi Terrence Mcnally, New York’ta bir apartman dairesinde birlikte yaşıyorlardı ve Noel zamanlarında sık aileyi ziyaret ediyorlardı.

Kirdahy genellikle sosyal medya platformlarında eşiyle yaşadığı anıları hatırlıyor. Terrence’ın ölümünden sonra, hayatının her alanında onu gerçekten özlemiştir ve sık eski günlerinden fotoğraflar paylaşmaktadır.

Insanlar, paylaştıkları saf bağ için onlara gerçekten hayran kalıyor. Toplumun onlar ve eşcinsel evlilik hakkında ne düşündüğü önemli değil, Tom ve Terrence LGBTQ topluluğundan insanları etkiledi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tom Kirdahy (@tomkirdahy)’in paylaştığı bir gönderi

Evet, Tom Kirdahy Wikipedia sayfasında bulunur ve şu anda 58 yaşında, 18 Haziran 1963 doğumludur. Aslen New York, Hauppauge’ludur ve 1985’te siyaset ve dramatik edebiyat alanında lisans eğitimi almıştır.

Aynı zamanda, Tom bir savunucu ve bir aktivisttir. Hayatını LGBTQ topluluğuna adalet getirmeye adadı ve yüksek mahkemenin eşcinsel evliliği yasallaştırma kararını büyük ölçüde etkileyen East End Gay Örgütü’nde Eş Başkan olarak görev yaptı.

Benzer şekilde, eşi Terrence Mcnally de yorulmak bilmez çabası ve Tiyatrodaki çalışmaları nedeniyle Wikipedia’da bulunabilir.

account:instagram @tomkirdahy

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tom Kirdahy (@tomkirdahy)’in paylaştığı bir gönderi