Harry Dunn Height, Weight, Net Worth, Age, Birthday, Wikipedia, Who, Nationality, Biography

Harry Dunn, trafik kazasında hayatını kaybeden Ingiliz bir adamdı. Harry öldüğünde 19 yaşındaydı. Bir de ikiz kardeşi vardı.

27 Ağustos 2019’da Oxford’daki John Radcliffe Hastanesi Binbaşı Travma Merkezi’nde öldüğü açıklandı.

Bisikletiyle çarpışan bir araba ters istikamette ve ters istikamette gidiyordu. Olay, Croughton, Northamptonshire, Ingiltere yakınlarında, RAF Croughton çıkışının yakınında meydana geldi.

Katil, Jonathan Saacoolas’ın karısı olan 44 yaşındaki CIA ajanı Anne Sacoolas’tı. Arabayı yolun yanlış tarafında sürdüğünü itiraf etti. Ifadesi güvenlik kamerasına kaydedildi.

Date 27 August 2019
Time 20:25 BST
Location B4031 road near RAF Croughton
Cause Road traffic collision
Deaths Harry Dunn
Burial 17 September 2019
Inquiries Northamptonshire Police
Accused Anne Sacoolas
Charges Causing death by dangerous driving

Anne, 20 Aralık 2019’da Kraliyet Savcılığı tarafından tehlikeli yaşam nedeniyle ölüme neden olmakla suçlandı. ABD hükümeti ona ülkeden kaçmasını tavsiye etti.

Harry Dunn’ın ebeveynleri Charlotte Charles ve Tim Dunn hala Harry Dunn’ın adaleti için savaşıyorlar.

21 Eylül 2021’de aile sözcüsü, Dunn’ın ebeveynlerinin tazminat davalarında bir “çözüme” ulaştığını duyurdu.

Davaya dahil olan iki taraf arasında bir anlaşma vardı ve anlaşma açıklanmadı. Artık kampanyayı geride bıraktılar.

Harry’nin ailesi, Anne’nin ülkeden kaçmasına izin veren hükümetin seçiminden memnun olmadıkları için 2019’dan beri onun için savaşıyordu.

Anne’nin avukatı Amy Jeffress, Anne’nin korkunç ama kasıtsız bir kaza nedeniyle olası bir hapis cezasıyla karşı karşıya kalmak üzere gönüllü olarak Ingiltere’ye dönmeyeceğini söyledi.

Sadece bu da değil, Sky News Anne’nin ABD CIA ile casusluk işine karıştığını doğrularken, Dunn’ın annesi Ingiliz hükümetinin Anna’nın geçmişi hakkındaki bilgilerini cap olarak paylaşmadığına dair şüphelerini dile getirdi.


Harry Dunn’ın bu davası eski başkan Donald Trump’a da gitti. Harry’nin ailesi, Ekim 2019’da Beyaz Saray’da Donald Trump’ı ziyarete gitti.

Ziyaretten sonra, Harry’nin ailesi, Trump’ın aileye tazminat ödemeyi planladığını iddia etti, ancak bunu reddettiler.

Sonunda, ölen oğulları için iki yıl adım attıktan sonra, muhtemelen davanın her iki tarafı için de iyi olacak bir kararla barıştılar.